38 (044) 497-35-84

Обладнання

38 (044) 497-35-34

Витратні матеріали

ESI: Індекс тяжкості емфіземи

05 Вересня 2023

1

Новий параметр для оцінки емфіземи за допомогою стандартної спірометрії

ESI є результатом клінічного дослідження, спрямованого на оцінку відносного впливу емфіземи легенів у обструкцію повітряного потоку, виміряного стандартною спірометрією. Обструкція повітряного потоку на видиху у пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ) призводить до морфологічних змін кривої потік/об’єм.

Метод ESI, заснований на рідинно-динамічному моделюванні дихальних шляхів, описує форму експіраторної фракції кривої потік/об’єм, перегин якої вважається індексом наявності емфіземи.

ESI: Індекс тяжкості емфіземи

Як це працює

Математична модель дозволяє оцінити вплив емфіземи у виміряну обструкцію, використовуючи як вхідні змінні: піковий експіраторний потік (PEF), форсовану життєву ємність (FVC) і форсований експіраторний потік (FEF) на рівні 25%, 50% та 75% від FVC. Усі вхідні змінні мають абсолютні значення.

Справді, обичслення базується лише на морфології кривої потік/об’єм кожного суб’єкта, незалежно від його власних етнічних та антропометричних характеристик, не потребує вхідних змінних, передбачених для контрольної популяції.

ESI: Індекс тяжкості емфіземи

Дослідження та вивчення

Точність методу спочатку оцінювали у 194 пацієнтів із ХОЗЛ, у яких наявність і тяжкість емфіземи об’єктивно визначали за допомогою тестування легеневої функції, включаючи статичні легеневі об’єми та дифузійну здатність. Усі пацієнти також пройшли КТ грудної клітини на вдиху та видиху для кількісної оцінки руйнування паренхіми внаслідок емфіземи за допомогою трьох різних нещодавно розроблених програм: VIDA (Університет Айови), Imbio LDA (Гарвардський університет) і CALIPER (клініка Мейо).

Методологію ESI було додатково перевірено на 5936 суб’єктах дослідження COPDGene, у яких стандартна спірометрія та КТ вдиху-видиху були отримані в той самий день. Результати, отримані в багатоетнічній американській популяції курців, колишніх курців і ХОЗЛ, були повністю порівняні з результатами, отриманими в італійських пацієнтів з ХОЗЛ.

ESI вказує ступінь емфіземи за шкалою від 0 до 10. Значення ESI сильно корелюють з рівнями руйнування паренхіми, виміряними за допомогою КТ (p ❮ 0,001). Нещодавнє багатоцентрове дослідження показало, що ESI може значно відрізнятися у пацієнтів із подібним рівнем обструкції, що дозволяє визначити відносний внесок емфіземи в обструкцію повітряного потоку, виміряну за допомогою спірометрії.

Епідеміологічне ретроспективне дослідження геріатричної популяції Швеції показало, що одне збільшення ESI збільшує ризик 10-річної смерті від усіх причин на 20% (p=0,0002) і ризик респіраторної смерті на 57% (p❮ 0,0001).

У тій самій популяції ESI є єдиною змінною серед розглянутих (вік, чоловіча стать, куріння, FEV1, ESI), яка конкретно передбачає респіраторну смерть.

Чому це так важливо

Додавання до спірометрії нового функціонального параметра ESI дозволяє визначити у кожного пацієнта, яку частину обструкції повітряного потоку, виміряну стандартними спірометричними індексами, слід віднести до запального звуження провідних дихальних шляхів (хронічний бронхіт, бронхіоліт, захворювання малих дихальних шляхів) або до емфізематозного ураження паренхіми легень.

Стандартна спірометрія з обчисленням ESI дозволяє отримати клінічну інформацію, порівнянну з тією, яку можна отримати при повному тестуванні легеневої функції, і тісно узгоджується з деструкцією паренхіми, кількісно оціненою за допомогою КТ грудної клітки.

ESI також має велике значення для оцінки результатів широкомасштабних епідеміологічних, клінічних і фармакологічних досліджень, у яких, як правило, стандартна спірометрія є єдиним доступним дослідженням легеневої функції.

ESI: Індекс тяжкості емфіземи

Висновки

ESI додає до стандартної спірометрії можливість розрізнити, чи є емфізема або провідна хвороба дихальних шляхів переважаючим механізмом обструкції дихальних шляхів, і, отже, це може бути цінним засобом у клінічній практиці з точки зору більш індивідуального прогнозу та альтернатив лікування.

У зв’язку з цим ESI можна вважати простим інструментом для просування респіраторної медицини до нової концепції 4P медицини (превентивної, прогнозної, точної, персоналізованої).

Дійсно, ESI можна використовувати для стимулювання відмови від куріння (профілактичний), для отримання прогностичної інформації (прогнозний), для визначення основного механізму, що лежить в основі обструкції дихальних шляхів (точний), і для вибору найбільш індивідуального фармакологічного лікування (персоналізований).

 

ПОДІЛИТИСЯ
Вас може зацікавити
1 из

SPIROBANK OXI

SpirobankSmart  – портативний пристрій,який ідеально підходить для моніторингу SPO2, респіраторних захворювань, а також для самостійного лікування астми, ХОЗЛ, догляду за легеневими трансплантатами, муковісцидозу та для використання в клінічних випробуваннях. Дані відображаються на Вашому смартфоні. Прилад не вимагає калібрування.

 

Вимірювані параметри: 

 

SPIROMETRY PARAMETERS: 
PEF, FEV1, FVC, FEV1 / FVC, FEV6, FEF 25/75, VEXT, DTPEF, FEF75, FET, FEF25, FEF50, FIVC, FIV1, PIF, FEV3, FEV05, FEV075, FEV2
OXIMETRY PARAMETERS % SPO2MIN,% SPO2MEAN,% SPO2MAX, BPMMIN, BPMMEAN, BPMMAX, TTOTAL
Запит ціни

SPIROBANK II BASIC

Запит ціни