38 (044) 497-35-84

Обладнання

38 (044) 497-35-34

Витратні матеріали

Гель для УЗД: правила вибору

17 Січня 2022

1

Точну оцінку стану організму забезпечує сучасне ультразвукове обладнання: його високочастотні хвилі діагностують захворювання людини, дозволяють виявити проблеми з органами та системами, дізнатися стать дитини. Застосування обладнання передбачає використання гелю для УЗД як сполучної ланки між апаратом та тілом людини.

Гель для УЗД існує у кількох варіаціях, кожна з яких призначена для певних процедур та має свої властивості. Перед придбанням потрібно розуміти, який вид медичного препарату є більш відповідним: універсальний або електропровідний.

Гель для УЗД: склад, властивості засобу

Ключова особливість УЗД-засобу – у його контактних акустичних властивостях. Паста утворює вакуумне середовище та забезпечує безперервність сигналу, через який визначається результат обстеження. Незважаючи на практично ідентичний склад різних видів гелю, його характеристики можуть відрізнятися за кількістю компонентів. Основу складу утворюють:

  • • дистильована вода;
  • • сополімер стиролу, малеїновий ангідрид;
  • • гліцерин;
  • • тетраборнокислий натрій.

Співвідношення компонентів у структурі впливає на консистенцію пасти, її функціональність та фарбування. Але всі варіанти однаково хороші в плані гіпоалергенності, зручності використання та легкого розподілу на шкірі.

Гель для УЗД: правила вибору

Завдання гелю зводиться до безперешкодного руху хвиль ультразвуку до досліджуваної зони тіла. Немає значення, який ультразвуковий апарат використаний – гелі підходять для кожного. Підсумки дослідження відображаються на моніторі обладнання та можуть виводитися на друк. Надалі інформація використовується для контролю стану здоров’я пацієнта.

Універсальний гель для УЗД та його різновиди

У будь-якому гелі важливою властивістю виступає в’язкість – чим вище показник, тим швидше проводиться процедура. В’язкість може бути низькою, середньою або високою. Яка потрібна, визначає спеціаліст при діагностиці здоров’я. Вибір може відрізнятися, виходячи з особливостей обладнання, використовуваних датчиків та ділянки тіла, що досліджується. При виконанні УЗД гель наноситься один раз і легко усувається після закінчення процедури.

Найбільш в’язкі склади використовуються в лазерній косметології, доплерографії. Найменша в’язкість підійде для діагностики стану абдомінальної зони. В інших випадках достатньо засобу із середньою в’язкістю.

Гель для УЗД: правила вибору

Засіб може бути по-різному прозорий або мати певний колір. Наприклад, мати блакитний відтінок, щоб не сплутати його з електродним, в якому солі можуть вивести датчик з ладу.

Прозорі засоби найпоширеніші у косметології, де потрібна висока енергія обладнання з мінімальним світлопоглащанням. Але якщо використовуються кольорові препарати, вони не викликають алергічних реакцій та не шкодять устаткуванню.

Гель для УЗД, характеристики якого краще, – більш дорогий, але всі варіанти доступні за вартістю.

Гель для УЗД: правила вибору

Електропровідний гель для УЗД

У деяких дослідженнях електропровідним середовищем повинні бути склади з високою в’язкістю. Для поліпшення електропровідності до структури препарату додається сіль. За рахунок сольових добавок в’язкість збільшується і результати дослідження стають точнішими. Такими властивостями володіє спеціальний гель для ультразвуку.

Електропровідні гелі забезпечують безперервність контакту з тілом пацієнта, що широко використовуються в іонофорезі, мікрострумових процедурах. Інші сфери їх застосування – енцефалографія, кардіографія, холтерівський моніторинг, велоергометрія та інші.

Струмопровідна структура засобу покращує надходження мікроструму в м’язи людини. Але якщо склад неможливо придбати, його замінюють сольові розчини (30 г на 100 мл води). Додатково до розчину можна включити зволожуючий або живильний крем, що уповільнить висихання гелю на шкірі людини. По ефективності самостійно приготовлений засіб гірший, але іноді його достатньо.

Гель для УЗД: правила вибору

Як відіпрати гель від УЗД з одягу

Застосування гелю в медицині обумовлено відсутністю забруднень після процедури. Засіб не залишає плям жиру, хоча в деяких випадках можливі білі плями. Щоб їх вивести, спочатку чекають висихання гелю на одязі. Потім очищення виконується жорсткою сухою щіткою, а закріплюється ефект пранням у прохолодній воді із господарським милом.

Коли пляма буде виведена, одяг слід ретельно прополоскати у воді, кілька разів замінивши на чисту.

ПОДІЛИТИСЯ
Вас може зацікавити
1 из

SPIROBANK OXI

SpirobankSmart  – портативний пристрій,який ідеально підходить для моніторингу SPO2, респіраторних захворювань, а також для самостійного лікування астми, ХОЗЛ, догляду за легеневими трансплантатами, муковісцидозу та для використання в клінічних випробуваннях. Дані відображаються на Вашому смартфоні. Прилад не вимагає калібрування.

 

Вимірювані параметри: 

 

SPIROMETRY PARAMETERS: 
PEF, FEV1, FVC, FEV1 / FVC, FEV6, FEF 25/75, VEXT, DTPEF, FEF75, FET, FEF25, FEF50, FIVC, FIV1, PIF, FEV3, FEV05, FEV075, FEV2
OXIMETRY PARAMETERS % SPO2MIN,% SPO2MEAN,% SPO2MAX, BPMMIN, BPMMEAN, BPMMAX, TTOTAL
Запит ціни

SPIROBANK II BASIC

Запит ціни