38 (044) 497-35-84

Обладнання

38 (044) 497-35-34

Витратні матеріали

Показання до проведення спірометрії

18 Лютого 2022

1

Спірометрія (спірографія) належить до одного з неінвазивних методів дослідження зовнішньої функції легень. Функція зовнішнього дихання є безпосереднім процесом вдиху та видиху, коли повітря потрапляє в легені з наступним процесом газообміну. У разі порушення даного механізму дихання стає утрудненим, відбувається дефіцит кисневого забезпечення.

Спірометр застосовується насамперед при респіраторних захворюваннях. Також це можуть бути неврологічні пошкодження, що спричиняють слабкість дихальних м’язів. Особливу актуальність даний метод здобув на тлі коронавірусної інфекції.

Спірометрія є одним із методів доступної (фінансово) діагностики та контролю ефективності проведеного лікування.

Показання до проведення спірометрії

  1. 1. Передопераційна діагностика (наприклад, при резекції легень).
  2. 2. Наявність у пацієнта симптомів легеневих патологій (задишка, кашель).
  3. 3. Контроль стану пацієнта при діагностованій легеневій патології (ХОЗЛ).
  4. 4. Контроль стану після трансплантації легень.
  5. 5. Оцінка фізичного стану (наприклад, спортсменів).

При цьому можливе проведення спірометрії при відсутності скарг, наприклад якщо пацієнт має обтяжливий сімейний анамнез або входить до групи ризику з розвитку патології легень, оскільки тривалий час палить.

Протипоказання до проведення спірометрії

  1. 1. Проведення оперативного офтальмологічного втручання, нещодавні операції на грудній та черевній порожнині.
  2. 2. Аневризм.
  3. 3. Кровохаркання.
  4. 4. Плевральний випіт.

Техніка проведення спірометрії

Складної підготовки при спірометрії не потрібно. Пацієнт за декілька годин до проведення повинен відмовитися від куріння та алкоголю, виключити фізичні навантаження аби залишатися в спокійному стані. Одяг не повинен стискати грудну клітку. Також доцільним буде припинити приймання інгаляційних препаратів (час відмови встановлюється лікарем, в залежності від виду лікарського засобу).

Пацієнт робить глибокий вдих з наступним видихом в трубку, якомога сильніше. При цьому його ніс щільно закритий. Процедура проводиться під контролем та чіткими вказівками лікаря.

Апаратом (спірометр) записується та обробляється результат тесту. Відмітимо, що реєстрація показників відбувається виключно при спокійному форсованому диханні.

Сам прилад є легким та має вигляд невеликої пластикової трубочки. Легко під’єднується до гаджетів, де є встановлена спеціальна програма. Це дає можливість провести як процедуру вдома, так і в кабінеті лікаря (в залежності від стану пацієнта). Дані зберігаються на мобільному пристрої й можуть миттєво бути передані пацієнту/лікарю.

Відповідно, при частій необхідності в моніторингу функції зовнішнього дихання (ХОЗЛ, бронхіальна астма) такий прилад можливо придбати й для користування у домашніх умовах. Так хворий постійно контролює свій стан з можливістю вчасного виявлення загострення й правильно регулює приймання лікарських засобів.

Пам’ятайте, що проведення тієї чи іншої процедури має відбуватися тільки за показаннями лікаря (алерголог, терапевт, пульмонолог) з урахуванням всіх протипоказань. При необхідності придбати спірометр, Ви можете це зробити обравши найбільш Вам відповідний в магазині медичної техніки MIDA. Там можливо обрати від звичайних пристроїв до комп’ютеризованих з наявністю сенсорної панелі та можливістю підключення до ПК.

Джерело: https://itmed.org/articles/spirometriya-pokazannya-do-provedennya-protsedury/

ПОДІЛИТИСЯ
Вас може зацікавити
1 из

SPIROBANK OXI

SpirobankSmart  – портативний пристрій,який ідеально підходить для моніторингу SPO2, респіраторних захворювань, а також для самостійного лікування астми, ХОЗЛ, догляду за легеневими трансплантатами, муковісцидозу та для використання в клінічних випробуваннях. Дані відображаються на Вашому смартфоні. Прилад не вимагає калібрування.

 

Вимірювані параметри: 

 

SPIROMETRY PARAMETERS: 
PEF, FEV1, FVC, FEV1 / FVC, FEV6, FEF 25/75, VEXT, DTPEF, FEF75, FET, FEF25, FEF50, FIVC, FIV1, PIF, FEV3, FEV05, FEV075, FEV2
OXIMETRY PARAMETERS % SPO2MIN,% SPO2MEAN,% SPO2MAX, BPMMIN, BPMMEAN, BPMMAX, TTOTAL
Запит ціни

SPIROBANK II BASIC

Запит ціни