38 (044) 497-35-84

Обладнання

38 (044) 497-35-34

Витратні матеріали

Як проводити тестування легких під час пандемії COVID-19?

06 Вересня 2021

1

Спірометричний тест – головний діагностичний метод, який допомагає оцінити функції зовнішнього дихання. Також спирометрия є основним способом для оцінювання функцій і стану легень, бронхів. Методика досить широко використовується в пульмонології, терапії та інших медичних областях. За допомогою апарату можна виявити зміни в легенях, з’ясувати тяжкість стану пацієнта, а також здійснити якісний контроль лікування. Останнім часом, у зв’язку з пандемією коронавируса, гостро постало питання про те, як проводити такі тести, щоб виключити ймовірність зараження ковідом лікаря та інших пацієнтів.

Для самостійного використання призначений спеціальний спіротест, розроблений компанією MIR. Одноразові набори допоможуть визначити необхідність негайного звернення до медичної установи.

Особливості пристроїв

Портативні діагностичні прилади MIR розроблені спеціально для того, щоб звести до мінімуму можливість зараження. Серед основних переваг таких систем варто виділити:

  1. 1. Компактні розміри. Невеликий спірограф допоможе без проблем провести необхідний тест.
  2. 2. Одноразові фільтри. Вони відрізняються високим ступенем фільтрації бактерій і вірусів.
  3. 3. Технологія Bluetooth. Дозволяє передавати отримані дані на відстані, що виключає необхідність тісного контакту медпрацівника з зараженим пацієнтом, щоб уникнути прямої взаємодії між собою.
  4. 4. Багатофункціональність. Цей спірометр є справжньою мініатюрною респіраторною лабораторією.

Завдяки кишеньковим габаритам одноразового приладу, діагностичні процедури можна проводити в будь-яких умовах і в будь-який час. При цьому щоб здійснити моніторинг стану легень в домашніх умовах, досить натиснути всього одну кнопку.

Показання проведення спірометрії

Спірометрію призначають в ряді випадків, які є прямими показаннями до процедури:

  • • тривалий кашель (більше 3-х тижнів);
  • • задуха;
  • • підтвердження або спростування астми;
  • • контроль стану легеневої системи у спортсменів;
  • • визначення ступеня пошкодження легенів після деяких захворювань, в т. ч. коронавируса і так далі.

обследование легких

Проведення дослідження

За годину до проведення тесту не можна курити, вживати алкоголь – за 4 години до процедури. Також краще відмовитися від сильних фізичних навантажень і мінімум півгодини перебувати в спокійному стані.

Легенева функція досліджується із застосуванням носового затиску. Загубник спирометра пацієнт щільно охоплює губами і зубами. Після сідає, випрямляє спину і злегка піднімає голову. Далі починає дихати за певною технологією (про це більш детально розповість лікар).

Завдяки цьому методу можна визначити обсяг вдихуваного/повітря, що видихається, швидкість його проходження по дихальних шляхах в спокійних і форсованих станах.

ПОДІЛИТИСЯ
Вас може зацікавити
1 из

SPIROBANK OXI

SpirobankSmart  – портативний пристрій,який ідеально підходить для моніторингу SPO2, респіраторних захворювань, а також для самостійного лікування астми, ХОЗЛ, догляду за легеневими трансплантатами, муковісцидозу та для використання в клінічних випробуваннях. Дані відображаються на Вашому смартфоні. Прилад не вимагає калібрування.

 

Вимірювані параметри: 

 

SPIROMETRY PARAMETERS: 
PEF, FEV1, FVC, FEV1 / FVC, FEV6, FEF 25/75, VEXT, DTPEF, FEF75, FET, FEF25, FEF50, FIVC, FIV1, PIF, FEV3, FEV05, FEV075, FEV2
OXIMETRY PARAMETERS % SPO2MIN,% SPO2MEAN,% SPO2MAX, BPMMIN, BPMMEAN, BPMMAX, TTOTAL
Запит ціни

SPIROBANK II BASIC

Запит ціни